Reportaż Pierwszej Komunii Świętej

Piękna pogoda, rodzinna atmosfera oraz niesamowite emocje złożyły się na wyjątkowość tego dnia.
Dziś musiałem sprostać wyjątkowemu zadaniu, gdyż moją modelką była zdecydowanie wymagająca Julka, a ja nie mogłem jej zawieść, w tak ważnym dniu. Zatem postarałem się, aby zdjęcia były jak najlepsze.

Sesja Komunijna przed uroczystością

W ważnych dla nas chwilach najważniejsze jest wsparcie rodziny, na który brak nie mogła narzekać Julka. Dziewczynce towarzyszyli w tym dniu wszyscy najbliżsi, a ich bliskość mogłem wyczuć natychmiastowo. Była ona zauważalna na pierwszy rzut oka, a ja już przed kościołem byłem pewien, że muszę przedstawić to w odpowiedni sposób, aby było to widoczne w takim samym stopniu, jak kiedy ja tego doświadczałem. Przed ceremonią miałem okazję na wykonanie kilku rodzinnych zdjęć, ale też mogłem stworzyć pare wyjątkowych kadrów, przedstawiających Julkę w czasie oczekiwania na rozpoczęcie Mszy Świętej.

Ceremonia

Biała sukienka podkreśliła wyjątkowość dnia oraz pomogła dziewczynce zrozumieć, powagę uroczystości. Był to bowiem pierwszy raz, kiedy Julka założyła tak uroczysty strój, pozwalający poczuć się jej jak księżniczce, oraz najważniejszej. Nie ma wątpliwości co do tego, że Julka tego dnia była gwiazdą, nie tylko dla siebie czy najbliższych, ale dla wszystkich. 
Z chwilą rozpoczęcia mszy świętej dziecięca radość ustąpiła miejsca powadze oraz być może lekkiemu stresowi, co mogłem zaobserwować, towarzysząc rodzinie. U bliskich, a zwłaszcza rodziców, dało się wyczuć podobne emocje, ale też dumę z ich córki. 
Moment Pierwszej Komunii był najważniejszy tego dnia, dlatego zdecydowałem na uchwycenie tego momentu.

Zabawa

Ten niezwykły dzień nie mógł się zakończyć inaczej niż długą zabawą. Julka jako niezwykle radosna dziewczynka miała pełno pomysłów, a naszą współpracę można wręcz nazwać bajeczną!
Starałem się uchwycić radosną osobowość dziewczynki oraz ukazać te chwile w najlepszy sposób.